Pomiary i testy obciążenia glukozą

Co oznacza kiedy po doustnym teście obciążenia glukozą 75g wynik zmierzony w domu po około 2h40min był równy 277. Do czasu drugiego pomiaru i po nim spacerowałam. Cukier rano mam lekko podwyższony najwyższy wynik to 111 jak do tej pory. Później mieszczę się w normie jak gdzieś przeczytałam, mój poziom cukru nie przekracza 140. Wczoraj po obiedzie wyniósł nawet 84. Przed snem max 126 na chwile obecną. Na co dzień poziom nie przekracza normy oprócz rana, dlaczego taki wynik wyszedł po glukozie?

Aleksander Ropielewski

Wskazane wykonanie w prawidłowy sposób doustnego testu obciążenia glukozą (pomiar glikemii z krwii żylnej oraz brak ruchu i aktywności podczas 2h od wypicia rostworu glukozy).