Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej a stosowanie i ryzyko ciąży

Zapomniałam wziąć tabletki w trzecim tyg ale problem jest taki, że nie wiem którego dnia. Podejrzewam, że w piątek (tabletki biorę o 8:00 rano) w ten dzień wieczorem doszło do stosunku, następną wzięłam w sobotę w niedzielę i poniedziałek,wcześniej nie zorientowałam się, że są inne oznaczenia na opakowaniu...Rozumiem, że jest ryzyko, że mogłam zajść w ciążę i tym samym nie wiem czy branie tabletek może spowodować jakieś skutki uboczne..co zrobić..?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przypadku proszę przyjąć kolejne opakowanie tabletek bez przerwy. Takie postępowanie uchroni Panią przed ciążą.