Pomyłka w stosowaniu Femodenu

Witam, od lat biorę femoden, co prawda zdarzały mi się sytuacje gdzie zapominałam 1nieraz 2 pigułek.Teraz zdarzyło mi się, że po zażyciu 11 tabletek, zapomniałam 12 i 13 (i przy tej 13-tej współżyłam), następnego dnia wzięłam 2 naraz, czy jest duże ryzyko ciąży, czy może działa ochrona (femoden biorę chyba z 5,6 lat, wcześniej od 2995 inne tabletki)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Skuteczność antykoncepcji hormonalnej nie zależy od tego jak długo się ją stosuje. Opisane opóźnienie w przyjęciu 2 tabletek jak najbardziej zmniejsza skuteczność antykoncepcyjną, co oznacza ryzyko ciąży. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy.