Ponad 100% wzrost beta-HCG

Czy poziom Beta - HCG jest prawidłowy? 15-19-2014 wykonałam badanie HCG wynik - 1371 mIU/ml natomiast 2 dni póżniej 17-10-2014 powtórzyłam badanie i wynik - 3328 mIU/ml. HCG wzrosło ponad 100% co to może oznaczać?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Przyrost beta-hCG jest silnie zmienny osobniczo, a co za tym idzie zakres norm jest szeroki. Uważa się , że stężenie HCG powinno wzrastać dwukrotnie w każdym 2. - 3. dniu tygodnia ciąży. powyższy wynik nie powinien stanowić powodu do niepokoju. Pozdrawiam