Postępowanie po operacji założenia endoprotezy jednoprzedziałowej

jestem po operacji-endoproteza jednoprzedziałowa,czuje się dobrze tylko nie wiem kiedy mam zrezygnować z kul,czy najpierw jedna i po jakim czasie,czy obciązać nogę.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rehabilitacja po operacji endoprotezy stawu kolanowego zaczyna się już następnego dnia po zabiegu. Polega najpierw na włączeniu ruchów biernych. Pionizacja i rozpoczęcie chodzenia ( z pomocą rehabilitantów) jest możliwe od pierwszej doby po zabiegu i już wtedy operowany może obciążać operowaną kończynę. W poszczególnych przypadkach jest to uzależnione od stanu ogólnego pacjenta po zabiegu. Podobnie jest z kulami. Wszystko zależy ile minęło od zabiegu i czy odczuwa Pan dolegliwości bólowe. Szczegółowe postępowanie pooperacyjne ustala lekarz prowadzący w odniesieniu do konkretnego chorego.