Powiększone węzły chłonne na szyi i kulka w gardle

Witam, mam nieco powiększone węzły chłonne na szyi? po prawej stronie. W gardle widoczna jest taka jakby "kulka". Przy przełykaniu odczuwam ból. Początkowo miałam "to" po obu stronach, jednak ból z lewej strony ustał samoistnie, nic po tej stronie nie widać - po prawej stronie jednak pozostało. Co to może być i do kogo powinnam się z tym zwrócić? Dziękuję bardzo za odpowiedzi, porady.

Michał Springer

Witam, najbardziej prawdopodobna przyczyna to infekcja (wirusowa lub bakteryjna). Bez badania nie jestem jednak w stanie udzielić ostatecznej odpowiedzi. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, który Panią zbada i będzie mógł postawić diagnozę oraz ustalić leczenie. Pozdrawiam.