Poziom beta hcg, a mniejsze objawy ciąży

Witam.
Pierwsze beta hcg robiłam 25.05 i wynosiło 34,3 kolejne 27.05 wynosiło 160,2. Teraz od tygodnia zaczęły ustępować bóle podbrzusza i piersi więc wczoraj 2.06 robiłam kolejne beta hcg i wynosiło 2404.

Mam jednak obawy czy te ustępujące objawy nie mogą oznaczać obumarłego płodu. Pierwsza wizytę u lekarza mam za kilka dni, a te myśli zaczynają mnie już prześladować. Objawy zaczęły ustępować stopniowo od 30.05 i dzisiaj odczuwam lekkie bóle piersi przy dotykaniu brzuch zaboli mnie sporadycznie jedyne co zostało to szybkie meczenie się i rozkojarzenie.
Dodam, że ostatnią miesiączkę miałam 30.04. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Objawy ciąży wcale nie muszą stopniowo nasilać się. Najwyraźniej Pani organizm przyzwyczaja się do zmian, jakim podlega z powodu rozwijającego się w nim nowego życia. Stężenie beta HCG jest w normie dla wieku ciąży. Dobrostan dziecka może Pani skontrolować również poprzez badanie USG na najbliższej wizycie u swojego lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam serdecznie!