Poziom cukru we krwi w wieku 47 lat

Witam. mam 47 lat. poziom cukru na czczo wynosi 88-92, natomiast 2 godz po jedzeniu (bez względu co zjem) spada do 70, 68 czy to jest norm. Dziękuję

Nie wiem, jaki był powód zlecenia badania stężenia cukru we krwi po obciążeniu glukozą. Zazwyczaj badanie wykonuje się z powodu podwyższonego stężenia glukozy na czczo. Chyba, że chodzi o otyłość brzuszną i podejrzenie hiperinsulinemii - wynik może takie powiązanie sugerować.