Poziom kreatyniny i wskaźnik gfr

witam czy przy kreatyninie o 0,64 mam uproszczene gfr >60 czy to dobry wynik? mam 27 lat jestem kobieta waze 57 kg wzrost 168cm.kiedys robilam kreatynine i mialam 0,77 bez gfr. o co tutaj chodzi? dlaczego nie mam dokladnie wyliczonego gfr?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani stężenie kreatyniny we krwi i GFR to wykładniki funkcji nerek. Punktem odcięcia dla rozpoznania przewlekłej choroby nerek jest GFR na poziomie 60 ml/min/ 1,73 m kw pow. ciała ( wyniki powyżej tej wartości uznawane są za prawidłowe). Oba parametry ma Pani w normie, wyliczony przeze mnie GFR jest u Pani na poziomie 120 ml/min/1.73 m. kw. pow. ciała. Pozdrawiam.