Prawie miesiąc temu mogło dojść do zapłodnienia, ale testy ciążowe dają negatywny wynik - czy to ciąża?

6 kwietnia miałam kontakt z nasieniem swojego chłopaka, minęło 27 dni od kontaktu, prawie w dzień lub po spodziewanej miesiączce, bo ostatnio dostałam 1 kwietnia. Zrobiłam test, bo zdziwiło mnie, że śluz z lekko okresowego zrobił się taki jak płodny, galaretowaty od 29 kwietnia do dziś, brzuch mnie bolał i szarpało jajnikiem. Dziś jest 3 maja, zrobiłam test ciążowy, wyszedł negatywny, czy dobrze pokazał wynik? Myślę, że po tylu dniach od kontaktu seksualnego powinien być wiarygodny?  Może to owulacja, tak późno, bo stresy mega miałam. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

Lek. Magdalena Pikul

Witam! W takiej sytuacji, gdyby doszło do zapłodnienia to po takim czasie na pewno wynik testu byłby dodatni, tak więc ciążę można wykluczyć. Natomiast co do konsystencji śluzu to trzeba mieć duże doświadczenie w jego ocenie, aby bezbłędnie określać na tej podstawie fazę cyklu, dlatego tym proszę się nie sugerować. Równie dobrze może się okazać, że za kilka dni będzie miała Pani miesiączkę. Pozdrawiam!