Problem z tradzikiem - pomocy

Na mojej skórze od ponad roku zaczęły pojawiać się  miejscami grudki, stany zapalne, bolące, ropne wypryski. Stosowałam peelingi, żele antybakteryjne, kremy, maści wysuszające ale wszystko to podrażniało moja skórę, była bardzo przesuszona, łuszczyła się  i bardzo piekła. Stosowałam maści z antybiotykiem, ale tylko na początku pomagała w stanach zapalnych ale nic po za tym. Nakładam mnóstwo korektorów, podkładów, pudrów żeby to zamaskować ale mam juz dość krycia się  pod tapetą. Nie wiem co mam juz robić, pomóżcie, proszę.

KOBIETA ponad rok temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Witam serdecznie.

Podstawą w przypadku cery ze skłonnością do powstawania zmian trądzikowych jest jej prawidłowa pielęgnacja. Być może stosowane zabiegi zamiast zmianom zapobiegać i je leczyć powodowały nasilenie dolegliwości- na przykład peelingi, czy doprowadzały do zatkania ujść porów - na przykład preparaty do makijażu. Również zbyt częste oczyszczanie twarzy mogło doprowadzić do podrażnienia gruczołów łojowych i nadmiernej produkcji łoju.
Musi Pani wiedzieć że efektów błyskawicznych niestety nie ma się co spodziewać, potrzebny jest czas.
Polecam artykuły zamieszczone na naszym portalu, między innymi: http://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-cere-tradzikowa.

Jeżeli mimo prawidłowej pielęgnacji zmiany nie ustąpią, proszę się zastanowić nad odwidzeniem dermatologa. Metod leczenia trądziku jest wiele, a terapia dobierana jest indywidualnie.
Proszę się nie zniechęcać.

Pozdrawiam.

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty