Problem w relacjach z rodzicami narzeczonego

Jestem z narzeczonym od 3 lat, ponad rok temu bylo sporo nieporozumień zakonczyło się to rozstaniem z mojej winy, wdałam się w krótki romans. Od tamtej pory rodzice mojego narzeczonego przestali mnie tolerowac, twierdza ze nie przyjdą na ślub, ze caly czas go zdradzam itp. zależy mi na kontakcie z jego rodzicami i chciałabym żeby pojawili się na ślubie, ale nie wiem jak załatwić ta sprawe. moim zdaniem nie powinni się wtracać z racji tego że to były nasze problemy ktore dawno są juz wyjaśnione..

Być może tez warto spotkać się na rozmowie, gdzie każda ze stron będzie miała szanse opowiedzieć o swoich uczuciach, wątpliwościach, oczekiwaniach, każda będzie wysłuchana i być może wiele się dzięki temu wyjaśni. Ważne, żeby motywacją do rozmowy była rzeczywista chęć poprawy relacji oraz by całość odbyła się w atmosferze zaangażowania (zamiast pretensji). Niekiedy tez potrzeba trochę czasu, ostudzenia emocji i "przekonania się", że zmiana jest trwała (bo lęk jest najgorszym doradcą).