Problem z napięciem psychicznym i fizycznym w trakcie odstawienia amfetaminy

Witam, mam problem z napięciem psychicznym i fizycznym w trakcie odstawienia amfetaminy. Jak długo to będzie trwało? Czuję taką jak to opisać... jakby szorstkość w umyśle, jakby pocieranie papierem ściernym. Ciężko to opisać ale to strasznie nieprzyjemne.. Bardzo proszę o poradę kiedy to minie.

Nie wiem kiedy minie. Czasami odległe skutki odstawienia amfetaminy bywają poważne, co nie znaczy, że należy ją nadal zażywać. Grozi to pojawieniem się zaburzeń psychotycznych. Jeśli nadal ma Pan te objawy należy zgłosić się do lekarza.

Metabolizm i wydalanie amfetaminy z ustroju przebiega powoli. Do najczęściej pojawiających się objawów abstynencyjnych można zaliczyć uczucie przygnębienia, zmęczenia i apatii, wewnętrzny niepokój, senność, bóle głowy, obniżenie napięcia mięśniowego, wzmożone łaknienie i myśli samobójcze (!).Zespół abstynencyjny występuje w okresie do 12 godzin od przyjęcia ostatniej dawki. Po kilku dniach objawy abstynencyjne mijają i utrzymuje się zwiększone łaknienie. Objawy abstynencyjne miną jeśli jednak nie da Pan rady sam, proponuję detoksykację na przykład w jakimś Ośroku Monarowskim.