Problem z oskrzelami, mokry kaszel i zatkany nos

mieszkam w Uk , od 6 tyg. problemy z oskrzelami , a od 2 tyg.po badaniu u lekarza ,oskrzela czyste , mam kaszel z odrywajaca sie slina ,z malutkimi zielonym kawalkmi flegmy. W nocy gdy spie , przy wdechu mam swist ,a wydech uczucie pekajacych babelkow. Lekarz mowi ,ze ten mokry kaszel powiazany jest z zatokami. mam w wiekszosci zatkany nos , i mi slina splywa po tylnej scianie gardla . Jakie badanie powinna mi zlecic lekarz? , jak dlugo te objawy moga jeszcz sie utzymywac ?
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Ciebie objawy właściwie póki co nie wymagają żadnej diagnostyki, a jedynie intensywnego leczenia. Zaufaj zatem lekarzowi, który Cię leczy i zastosuj się do wszystkich jego zaleceń. Kluczowe w tym przypadku jest jednak opanowanie zatkanego nosa i redukcja kaszlu.