Mokry kaszel i problemy z oddychaniem przy zapaleniu oskrzeli

Mam nadreaktywny pecherz , od 5 tyg.zmagam sie z zapaleniem oskrzeli , od 1,5 tyg.nie biore zadnych lekow ,pozostal mi mokry kaszel i charczenie przy oddychaniu. Bardzo ciezko spac ,gdyz uczucie charczeni przy wdechu ,a uczucie pekajacych babelkow przy wydechu utrudnia spanie.Czuje strach przed spaniem ,odbiera mi to chec snu. Jak dlugo moze sie to jeszcze utrzymywac. Oskrzela mam czyste.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli w badaniu oskrzela są ''czyste'' czyli wolne od patologii należy uzbroić się w cierpliwość. Dyskomfort stopniowo powinien ustępować. Warto jednak pamiętać, że w sytuacji gdyby objawy utrzymywały się długo należy skonsultować się z lekarzem podczas bezpośredniej wizyty.