Problem z trądzikiem i tłusta cera

Witam mam problem z tradzikiem tzn mam tlusta skore i od czasu pojawiaja mi sie pryszcze (czolo , nos , caly podbrodek) co mam z tym zrobic ? Czytalem wszystkie artykuly , probowalem wszystkiego doslownie wszystkiego. Prosze nie doradzajcie mi wizyt u dermatologa i innych lekarzy bo to tylko strata pieniedzy i czasu bo bylem u nie ktorych i tak naprawde choc troche mi nie pomogli;/ i dlatego pytam was jak sie pozbyc tej tlustej cery przez ktora wyskakuja mi pryszcze?

Tłustej cery nie da się pozbyć :(
Należy ja odpowiednio i systematycznie pielęgnować używając kosmetyków do takiej cery przeznaczonych począwszy od płynów do czyszczenia a skończywszy na kremach. warto jest zainwestować w szczoteczkę do czyszczenia twarzy.
Dalsze postępowanie zależy od nasilenia zmian tradzikowych( zaskórniki, grudki, zamiany ropne? ). Bez oceny twarzy nie dla sie wydać zaleceń.
Ewa Rybicka