Problemów z cerą a brak owoców w diecie

Witam, od 4-ego roku życia nie jem owoców. Teraz dopiero, w wieku 19 lat, czuję na nie ogromne zapotrzebowanie. Czy jest możliwe, że skutkiem ich niedoboru przez cały ten czas są problemy z cerą? I czy jeśli teraz zacząłem mieć regularną ochotę na nie, to czy to oznacza, że organizm zaczyna o nie "wołać"?

Teoretycznie spożywanie owoców nie jest niezbędne dla organizmu, jednak zbilansowanie odpowiedniej diety, zasobnej we wszystkie minerały i witaminy bez nich nie jest łatwe. Można więc spodziewać się, że włączenie do diety owoców wpłynie pozytywnie na Pani cerę dostarczając składników dotychczas deficytowych. Owoce są ważnym elementem diety więc jeżeli ma Pani na nie ochotę jak najbardziej powinna je Pani regularnie spożywać.

Zdecydowanie polecam surowe owoce, ale tez warzywa - są nawet ważniejsze , mają mniej cukru.
Owoce mają mnóstwo antyoksydantów, błonnika, witamin i minerałów, więc są zawsze korzystne dla organizmu.

Witam Panią,

owoce nie są niezbędne ale jak najbardziej zdrowe ze względu na witaminy i błonnik. Jeżeli witamin i błonnika dostarczała Pani z innych produktów to brak owoców nie wpływał na cerę. Wszystko zależy od tego jak wyglądała Pani dieta.
Jeżeli ma Pani ochotę na owoce to proszę bardzo. Być może organizm domaga się składników odżywczych właśnie w nich zawartych bo nie otrzymuje ich z innymi produktami, które Pani spożywa. Pamięta jednak Pani o zachowaniu umiaru i nie spożywaniu owoców pod koniec dania ze względu na sporą zawartość cukrów prostych.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk