Problemy z komunikowaniem się z innymi ludźmi

Witam. Od bardzo długiego czasu nie jestem w stanie do nikogo się odezwać.. Ktoś o coś się mnie pyta a ja nie potrafie otworzyć ust ... Nie potrafie za nic podziękować ani przeprosić jak wiem że źle robię.. Nie potrafię się uśmiechać ani cieszyć z niczego.. Kiedy ktoś zaprosi mnie na spotkanie nie jestem w stanie ruszyć się z domu... Całymi dniami tylko siedzę i milcze... Nie potrafię już nawet marzyć nic mi się nie śni od bardzo długiego czasu... Czy ja nie mam mózgu ani serca?

Opisana sytuacja wygląda poważnie. Trudno jednak na podstawie takiego opisu postawić diagnozę. Zatem nie ma na co czekać, proszę umówić się na wizytę do specjalisty! Warto spotkać się z psychiatrą bądź psychoterapeutą.

Może Pan/Pani znaleźć kogoś za pośrednictwem internetu bądź pójść do najbliższej poradni zdrowia psychicznego (adres też można znaleźć w internecie). No i im szybciej zacznie Pan/Pani leczenie, tym szybciej poprawi się nastrój i ogólne samopoczucie!

Pozdrawiam!

Brak serca ani mózgu jest anatomicznie niemożliwy :) Każdy jest zdolny do myślenia i do miłości, niektórym przychodzi to trochę trudniej ale biorąc od uwagę to jaki to sprawia to Panu dyskomfort jestem przekonany, że to uczucie jest Panu znane.

Z Pana opisu wynika, że dynamika objawów raczej się nasila, dlatego proponuję nie zwlekać i jak najszybciej porozmawiać z psychologiem i podjąć się terapii.