Problemy z paznokciami i ze skórą na palcach obu rąk

Witam. Od miesiąca miałam problemy z paznokciami a następnie ze skórą na palcach obu rąk. Okazało się, że to drożdżaki. Po wizycie u dermatologa został mi przepisany lek o nazwie FLUCOFAST 50mg. Lek mam brać póki co przez dwa miesiące, ale według lekarza leczenie nim będzie trwało 6 miesięcy. Jest to długi okres czasu i chciała bym wiedzieć czy biorąc ten lek można pić alkohol.

Co prawda fluconazol jest wydalany w postaci niezmienionej głównie przez nerki to jednak powoduje czasami zaburzenia wątroby i podwyższenie poziomu enzymów wątrobowych, a więc może mieć wpływ na metabolizm alkoholu. Stosowanie alkoholu jednocześnie z Flucofastem nie jest wskazane.