Problemy ze snem u 3-letniego dziecka z porażeniem mózgowym

Witam,jestem ojcem 3,5 letniego syna z porażeniem mózgowym czterokończynowym,dziecko cały czas jest rehabilitowane i pod stałą opieka lekarską,są widoczne postępy,i wszystko było by ok,tylko nasz syn od ponad pół roku nieprzespał żadnej nocy,a teraz to zasypia tylko nad ranem i potrafi spac do póżnego popołudnia,dlaczego nasz syn płacze i nie chce spac w nocy??? Proszę o odpowiedz,bo taka sytuacja jest bardzo uciązliwa dla pozostałej części domowników,wszyscy sa niewyspani.

Problem należy omówić z prowadzącym synka neurologiem.On rozważy czy wykonać jakieś określone badania dodatkowe np.zapis eeg w nocy,inne.
Warto poradzić się czy nie można włączyć leczenia farmakologicznego.
Ta sytuacja jest trudna dla dziecka i Rodziny wiec lekarze nie bronią się przed podaniem leków.
Można spróbować podać najmniejszą dawkę Clonazepamu,który powoduje rownież niewielkie zmniejszenie napięcia mięśniowego,co w tym schorzeniu jest korzystne.
Ale przede wszystkim wizyta u lekarza i badanie.Czasami przy dużej spastyczności dochodzi do zwichnięcia st.biodrowego i dzieci bardzo cierpią.To i inne przyczyny ewentualnego bólu trzeba również wyjaśnić.

Pozdrawiam serdecznie