Prośba o interpretację wyników badania nasienia 43-letniego męża

Proszę i interpretację wyników badania ogólnego nasienia mojego męża (43 lata): wstrzemięźliwość 6 dni; barwa nasienia: mleczny; odczyn nasienia 7,8; objętość nasienia 5,1 ml; czas upłynnienia 60 min; liczba plemników 16,9 mln/ml; żywotność plemników: po 30 min: plemniki o ruchu progresywnym 80% plemniki o ruchu opóźnionym 10% plemniki nie wykazujące ruchu 10% po 4 godz.: jw. 10% jw. 10% jw. 80% po 24 godz.: jw. 0% jw. 0% jw. 100% w preparatach widoczne liczne bakterie

Lek. Tomasz Budlewski

A czy ma Pan jakieś objawy? bakterie konieczne jest leczenie. Proszę koniecznie udać się do lekarza urologa.