Przedłużające się przeziębienie pomimo leczenia

Witam. 8 grudnia poszedłem do lekarza bo dzień wcześniej miałem goraczke i było mi zimno, przepisał mi Neosine 3x1 Anupram 2x1 i flavamed 2x1 coś tam przechodziło powoli, po 3 dniach pojawił się kaszel mówię sobie że jak nie przejdzie do środy pojde znow i w środę udalem sie do lekarza, dostalem auglavin 1 tab co 12h. W srode budze sie z kaszlem, robie inhalacje z amolu. Dziś już lepiej ale odkasluje od czasu do czasu z flegma robie inhalacje dalej, ale słabo się czuje jakbym mial goraczke.

Dobrze jest kontynuować inhalacje. Warto stosować leki rozrzedzające wydzieline w drogach oddechowych, np acetylocysteine dostępna w aptekach bez recepty.
Najważniejsze w Pana przypadku jest odpowiednie nawodnienie, duża ilość płynów pomaga w rozrzedzeniu wydzieliny w drogach oddechowych. Dodatkowo warto pozwolić sobie na odpoczynek.
Proszę też pamiętać żeby leków wykrztusnych(np przepisana przez lekarza flegamina) nie stosować na noc.