Przepuklina rozworu przełykowego i refluks oraz wymiotowanie po posiłkach

mam przepuklinę rozworu przełykowego plus reflux, biorę lek nolpaza 40 mg pomaga w tym ze nie mam zgagi ale w pracy ciągle podnoszę worki z tworzywami i po każdy jedzeniu wymiotuje i w nocy burczy mi w brzuchu ból głodowy a wrzodów nie wykryto co robić jaką dietę stosować? nie funkcjonuje normalnie
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Co do diety to warto stosować lekkostrawną, bardziej płynną. Biorąc jednak pod uwagę częstotliwość pojawiania się dolegliwości proponowałbym rozważyć konsultację z chirurgiem pod kątem zabiegu operacyjnego.