Przeziębienie a gronkowiec złocisty

Witam! 2 tygodnie temu zachorowałem, zwykłe przeziębienie. Lekarz rodzinny skierował mnie na wymaz gardła, wynikło z niego że mabm gronkowca złocistego, ale że ogólnie mi się polepszyło to lekarz nie wprowadził antybiotyku. Stwierdził, że to niegroźny gronkowiec wrażliwy na wszystkie antybiotyki.2 dni temu znowu zachorowałem, w przeciągu półtorej miesiąca jestem już chory 3 raz, zaczynam myśleć że to jakaś białaczka. Czy moje obawy mogą być słuszne? Czy to gronkowiec znowu mogł dać się we znaki

Aleksander Ropielewski

Trudno jest mi stwierdzić jaka jest przyczyna częstszych zakażeń w ostatnim okresie. Jeżeli będą się one utrzymywały rozważyłbym eradykację gronkowca złocistego.