Przyczyny braku miesiączki

mam problem ponieważ nie wiem czy nie jestem w ciąży otóż od dawna miałam cykl 30 dniowy, w zeszłym miesiącu współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia w dniu spodziewanej miesiączki, którą w końcu dostałam 35 dnia, tego dnia też byłam u ginekologa, który stwierdził że ciąży nie ma. okres był normalny. w tym miesiacu wspolzylam 9 dnia cyklu z prezerwatywą z którą nic się nie działo - nie pękła ani się nie zsunęła. jednak jestem w 35 dniu cyklu i nie ma miesiaczki. czym moze to byc spowodowane?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Dla pewności sugeruję wykonać test ciążowy, ale zaburzenia miesiączkowania mogą mieć wiele przyczyn (stres, niska masa ciała, zaburzenia hormonalne) i jeżeli problem będzie się utrzymywał, to wizyta u ginekologa jest wskazana.