Przyczyny flegmy w płucach i w gardle

Witam. Odkąd pamiętam odpluwam wydzielinę, która spływa z górnych dróg oddechowych. Czasem jest jej więcej czasem mniej i ma różną gęstość - od rzadkiej po bardzo gęstą. Najwięcej spływa gdy boli mnie gardło ale spływa również kiedy nie boli i nie mam kataru. Próbowałem różnych leków i sposobów jak inhalacje ale bezskutecznie. Dlatego chciałbym zapytać co może być przyczyną tego problemu i czy można to skutecznie wyleczyć?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nadmierna ilość wydzieliny może być spowodowana nieprawidłowościami w obrębie zatok. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Proszę udać się na wizytę do lekarza, który pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym.