Puchnięcie nóg podczas długiego przebywania w pozycji stojącej

Witam. Mam problem z nogami. Podczas długotrwałego siedzenia lub stania puchną mi one ( najbardziej w łydkach). Lewa noga jest grubsza od prawej. Występują też bóle ( np z tyłu kolana- w lewej nodze ). Po kilku godzinach stania lub siedzenia mam wrażenie, że nogi są ciężkie, mięśnie napięte.

Witam,
może mieć Pani problem z niewydolnością żylna kończyn dolnych. Sugeruję USG doppler kończyn dolnych a do tego czasu kompresoterapię - podkolanów/pończochy uciskowe minimum I klasy ucisku.
Pozdrawiam