Pytanie o możliwość nieprawidłowego wyznaczenia terminu porodu

Czy to prawda że jak dziecko urodzi sie po wyznaczonym terminie przez lekarza z OM lub USG to lekarz źle wyznaczył obliczył termin porodu lub owulacja zapłodnienie wystąpiła puźniej.Czy poprostu dziecko same wychodzi na swiat kiedy chce:)Prosze o wytłumaczenie

Lek. Tomasz Budlewski

Nie do końca możemy przewidzieć termin porodu ponieważ nie ma pewności kiedy do szlo do owulacji. z tego powodu termin jest orientacyjny i najlepiej jest kierować się terminem z pierwszego usg.