Rezonans magnetyczny kręgosłupa 53-latki
Proszę o interpretacje RM . Zmniejszenie fizjologicznej lordozy w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. W obrazach T2-zależnych obniżony poziom sygnału tarcz międzykręgowych L4-L5 i L5-S1 z zachowaniem wysokości jako wyraz dehydratacji. Na poziomie L4-L5 centralno dwuboczne wypadanie tarczy międzykregowej 7 mm z uciskiem worka oponowego i korzeni nerwowych śródkanałowo i śródotworowo. Obraz rdzenia kręgowego w obrębie stożka końcowego oraz korzeni nerwowych ogona końskiego prawidłowy.

KOBIETA, 53 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis badania sugeruje występowanie zmian z pogranicza choroby zwyrodnieniowej oraz wynikających z przeciążenia. Zmiany mogą powodować dolegliwości bólowe. Warto skonsultować swój wynik z rehabilitantem lub ortopedą.