Rozbieżność w wyznaczeniu wieku ciąży

Witam. Proszę o inf co może oznaczać różnica w datach porodu i wieku ciąży na podstawie OM a USG . rozbiezność to 6 dni . termin miedzy 6.03.2015 a 12.03.2015 , czy to oznacza ze owulacja mogla wystąpić wcześniej? (cykle mam 24/27 dniowe ) a badanie bylo wykonywane w 13 tyg ciazy, jaki jest tak naprawde wiek plodu, kiedy moglo dojsc do zapłodnienia?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Tak niewielkie odstępstwo jest akceptowalne. Nie powinna mieć Pani powodu do niepokoju.