Rozwój układu odpornościowego u nastolatków

Witam. Czy mój syn w wieku 14 lat (rocznikowo 15-kończy w październiku), który zaczął odżywiać się zdrowiej i regularnie może mieć "większą" lub taką samą odporność jak osoba starsza w wieku np. 17-25 lat lub jeszcze starsza? Jest to nietypowe pytanie, lecz bardzo mnie zastanawia. Czy osoby młodsze-nastolatkowie w tym wieku mają tak samo rozwinięty układ odpornościowy jak dorośli? Proszę o fachową odpowiedź. Pozdrawiam!

Witam! Chłopak w tym wieku ma w zasadzie tak samo rozwinięty układu immunologiczny jak osoba dorosła. Jego funkcjonowanie uzależnione jest jednak od szeregu indywidualnych i wrodzonych predyspozycji, a także od sposobu odżywiania się i wytrenowania organizmu.