RTG miednicy i stawów krzyżowo-biodrowych

Witam serdecznie, mam pytanie co oznacza opis- na zdjęciu rtg miednicy stawy krzyżowo-biodrowe są w normie. W stawach biodrowych pogłębione i scieńczałe dna dołów panewek stawowych, niewielka sklerotyzacja w warstwie kostnej podchrzęstnej wzdłóż stropów panewek. Ognisko owalne 8*13 mm zagęszczonego utkania kostnego rzutujące się na granicy trzonowo-przynasadowej bliższej w lewej kości udowej. Asymetria spojenia łonowego. Rtg robiłam z powodu bólu podczas chodzenia. Pozdrawiam.

Lek. Ewa Janus Radiolog, Szczecin

Witam,

opis stawów biodrowych sugeruje zmiany zwyrodnieniowe w tym stawie. Jeśli ból o którym pani pisała nadal będzie się utrzymywał, warto zapytać o sposoby leczenia lekarza rodzinnego lub ortopedy, pokazując wynik RTG.

Pozdrawiam