Ryzyko ciąży przy podwójnym stosunku bez zabezpieczenia

31 stycznie kochałam się z chłopakiem i on mnie zalał. Za jakieś pół godziny znowu się kochaliśmy. Nie zalał mnie, ale jego sperma była na moim ciele, dokładnie na udzie. Bardzo proszę mi powiedzieć, czy mogę być w ciąży?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli podczas seksu nie stosowali Państwo zabezpieczenia, np. w postaci prezerwatyw lub pigułek antykoncepcyjnych, to powinni się Państwo liczyć z możliwością ciąży z dwóch powodów:

  • w preejakulacie, czyli substancji wydobywającej się z cewki mężczyzny na krótko przed wytryskiem, możliwa jest obecność plemników zdolnych do zapłodnienia (dlatego stosunek przerywany, nawet jeśli mężczyźnie się udało w porę wyjąć penisa z pochwy, może skutkować ciążą);
  • jeśli współżyli Państwo dwa razy pod rząd, to po pierwszym stosunku w cewce partnera pozostała pewna ilość nasienia, która podczas drugiego stosunku została prawdopodobniej przeniesiona do Pani dróg rodnych. Jeśli między stosunkami partner oddawał mocz, to ewentualnie mógł "wypłukać" to nasienie ze swojej cewki...

Pozdrawiam!