Schizofrenia a problemy z myśleniem logicznym

Zachorowałem na schizofrenię 2 lata temu. Głównym moim zmartwieniem przez cały okres choroby są problemy z myśleniem, które ciągle się utrzymują mimo leków. Konkretniej chodzi o to, że zmuszony byłem rzucić studia z powodu ... nie wiem jak to dobrze określić ... ale z zaniku wyobraźni, braku możliwości ogarnięcia bardziej skomplikowanych myślowo rzeczy, oraz nie byłem w stanie się uczyć, zapamiętywać materiału na studiach. Czuję, że mam zablokowane myślenie. Czy to kiedyś mi przejdzie?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie.Schizofrenia wiąże się z upośledzeniem percepcji, myślenia i emocji oraz zaburzeń poznawczych. Obecne są również zaburzenia pamięci, spłycenie afektu, zdolności do wyrażania i przeżywania uczuć.Rokowanie w przebiegu schizofrenii powinno być stawiane ostrożne, choć jest znacznie lepsze niż kilkanaście lat temu. Zależy ono od podatności chorego na określone działania terapeutyczne, leczeniu regularnym i stałym, często do końca życia chorego.