Seks z partnerem, który nałogowo pali papierosy i marihuanę a możliwość zapłodnienia

Witam, ostatnio uprawialam seksz partnerem ktory pali nalogowo papierosy i marihuane, podczas gry wstepnej kilka razy wlozyl penisa bez zabezpieczenia lecz nie doszlo do wytrysku, potem zalozyl prezerwatywe. Jest mozliwosc ze moge byc w ciazy? Wiem ze palenie papierosow jak i marihuany obniza jakosc nasienia.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Palenie papierosów lub marihuany nie jestem środkiem antykoncepcyjnym. W opisanym przypadku nie można wykluczyć ciąży ponieważ prezerwatywa nie daje 100 % pewności co do skuteczności.