Czy możliwe jest zapłodnienie przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, stosuje antykoncepcje hormonalna, jednak dodatkowo z partnerem stosujemy prezerwatywy, ostatnio podczas stosunku prezerwatywa sie zsunela i zostala we mnie, prezerwatywe wyjeslismy jednak doszlo do wytrysku. W zwiazku z tym chcialam zapytac czy mozliwe ze doszlo do zaplodnienia?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

żadna metoda antykoncepcyjna oprócz wstrzemięźliwości nie jest w 100% skuteczna jednak antykoncepcja hormonalna charakteryzuje się ok 99 % skutecznością. Czyli w opisanym przypadku mogło dojść do zapłodnienia. Proszę wykonać test ciążowy 14 dni po stosunku.

Pozdrawiam.