Senność po obiedzie

Witam, mam taki problem, że po zjedzonym obiedzie strasznie chce mi się spać. Często wtedy kładę się na pół godziny, a w rzeczywistości po pół godziny wybudzam się kolejne pół godziny. Przez to marnuję całą godzinę na drzemkę. Śpię codziennie po około 7,5-8 h, więc raczej się wysypiać. Proszę o radę, co mogę zrobić, aby nie spać po obiedzie. Dodam, że kawa odpada, bo mój organizm źle na nią reaguje.

niestety senność po posiłku to normalny i zdrowy objaw ( związane jest to ze zwiększonym zapotrzebowaniem na krew narządów trawiennych, która "odpływa" z innych okolic - tym większym im bardziej obfity posiłek). Jesli wiec w danym dniu nie może Pani pozwolić sobie na poobiedni odpoczynek trzeba zmniejszyć ilość i kaloryczność obiadu...
pozdrawiam Marcin Koncewicz