Silne zaburzenia lękowe a szybkie męczenie się

Witam, miałam próbę wysiłkową z powodu szybkiego męczenia się. Mam silne zaburzenia lękowe, bałam się tego badania i pewnie dlatego miałam zaraz przed nim tętno ok. 130. W trakcie próby na bieżni wzrosło do 190, choć nie dotarłam nawet do najszybszego etapu (badanie trwało 10 min.40s., max. obciążenie 122 W, 8.4 METS). Poza tym wyszło ok, ciśnienie w normie. Po badaniu zaczęła mnie boleć głowa. Czy powyższe objawy są niepokojące? Pozdrawiam.

Trudno interpretować wynik biorąc pod uwagę nasilony lęk który Pani towarzyszy. Myślę że kluczową kwestią jest u Pani zajęcie się leczeniem zaburzeń lękowych (psychoterapia, być może również leki po konsultacji z psychiatrą). Objawy nie są niepokojące.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Skoro zaburzenia lękowe już mają taki wpływ na Pani organizm, to niezbędne jest jak najszybsze podjęcie psychoterapii w celu ich zniwelowania. I tu podkreślam: PSYCHOterapii, a nie farmakoterapii (czyli przyjmowanie leków) tak, aby zniwelować problem u źródła, a nie jedynie działać na objawy. Pozdrawiam.