Skąpa i bolesna miesiączka po porodzie bez powikłań

witam 2 lata temu urodzilam corke naturalnie bez powiklan , wszystko teoretycznie bylo wporzadku tak przynajmniej twierdzil moj lekarz ginekolog ale z uplywem miesiecy dalej niepokoi mnie strasznie skapa i bolesna miesiaczka ktora jest mniej wiecej regularna . czy powinnam zglosic sie do lekarza ?

Pisząc "skąpa miesiączka" ma Pani prawdopodobnie na myśli to ,że jest mniej obfita niż przed ciążą... Bez powikłań - czyli nie miała Pani zapalenia endometrium po porodzie, łyżeczkowania, ręcznego wydobycia łożyska etc. Opisane powyżej przeze mnie problemy oraz szereg innych mogłyby przyczynić sie do problemu jakim jest zespół Ashermana - zrosty wewnatrzmaciczne, którego objawem mogą być skąpe miesiaczki. Jeśli nie było tego typu problemów, to prawdopodobieństwo tego powiklania jest małe. Do pełnej diagnozy niezbędna byłaby histeroskopia, pomocne może być USG w II fazie cyklu