Skurcze Alvareza w 19 tygodniu ciąży

witam. Jestem w 19tygodniu ciąży,czy to możliwe że miewam już skurcze Alvareza ? Czasami czuje twardnienie macicy, bezbolesne,ktore mija po paru sekundach.Czy sa to te skurcze? Proszę o odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią twardnienie macicy to rzeczywiście najpewniej skurcze Alvareza. Proszę jednak porozmawiać o tym ze specjalistą ginekologiem podczas najbliższej wizyty.