Śmierć z powodu zatoru płucnego

Witam Was .Mam pytanie w zeszłym roku w kwietniu zmarł mój teściu w szpitalu na zator płucny . Rano był w ośrodku na badaniach bo źle się czuł od kilku dni w nocy nie spał otwierał podobno okno bo mówił teściowej że mu duszno i spać nie może . W tym ośrodku jak pojechał na badania lekarz mu zrobił EKG i wyszło migotanie przedsionków powiedział że w szpitalu dostanie kroplówkę i po 3 dniach wyjdzie. W szpitalu miał powiedziane to samo ale już z niego nie wrócił. Pomóżcie czym jest ten zator

Zator płucny jest to skrzep krwi, który dostaje się do tętnicy płucnej, zatyka ją, przez płuca przestaje płynąć krew i bardzo szybko dochodzi do zgonu. Skrzep, który dostaje się do płuc pochodzi najczęściej z krążenia żylnego np. z żył kończyn dolnych, żył głównych lub z serca, prawej komory lub przedsionka. Skrzepy takie powstają z powodu stanów zapalnych żył. Niestety, może ta choroba przebiegać prawie bezobjawowo. Migotanie przedsionków nie wyklucza innych schorzeń.