Spłycenie fizjologiczne lordozy kręgosłupa lędźwiowego u 28-latka

mam 28 lat i splycenie fizjologiczne lordozy kregoslupa ledzwiowego niewielkie zaostrzenia krawedzi trzonow kregowych niewielkie zmiany zwyrodnieniowe widoczne sa takze w stawach miedzykregowych w postaci podchrzestnej sklerotyzacji powierzchni stawowych i proliferacji kostnej krawedzi powierzchni stawowych, w dolnych objetych polem badania segmentach piersiowych i gornych ledz. widoczna jest nierownosc blaszek granicznych trzonow kregowych oraz pojedyncze drobne gozki schmorla

Szanowny Panie, przedstawiony opis badania dodatkowego - RTG kręgosłupa nie sugeruje "poważnych " zmian chorobowych u Pana (część opisu dotyczy zmian, które powstały w okresie dorastania). Powinien Pan poddać się badaniu przez ortopedę w celu zbadania ewentualnych objawów patologicznych ( zaburzenia ruchomość kregosłupa, bóle związane z określonymi ruchami, objawy neurologiczne itp).
W przeważającej liczbie przypadków - przy tego typu opisie zmian w RTG pacjent wymaga wdrożenia rehabilitacji - głównie ćwiczeń, których celem jest wzmocnienie mięśni tworzących "gorset mieśniowy" oraz przeciwdziałanie pogłębianiu zmian w przyszłości.
Pozdrawiam