Starania o ciążę po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych stosowanych trzy lata

Witam, ile czasu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych ( Novynette - przyjmowalam je 3 lata) powinnismy odczekac zanim zaczniemy starac sie o dziecko? czy konieczne jest odczekanie czy tez nie? Tabletki odstawilam 16.11 w niedziele mija miesiac a nie odczowam dolegliwosci zwiazanych z nadchodzaca miesiaczka, robilam test ale wyszedl negatywny.

Aleksander Ropielewski

Nie ma konieczności abstynencji seksualnej natomiast należy się liczyć z trudnościami w zajściu w ciążę, ponieważ stosowanie antykoncepcji hormonalnej zaburza działanie osi przysadkowo-jajnikowej i organizm potrzebuje ok 3 miesięcy na odzyskanie równowagi (ten czas może być krótszy bądź dłuższy)