Stosowanie antykoncepcji hormonalnej a grypa jelitowa

Witam. Biorę trzecie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Jednak przez ostatnie dni miałam coś w rodzaju grypy żołądkowej. W sobotę tabletkę wzięłam o 18.30, a wymioty pojawiły się ok. godziny 23 i rano. w niedzielę tabletkę zażyłam o tej samej porze (18.30) a wymioty były o godzinie 4 rano w poniedziałek. W poniedziałek zażyłam tabletkę również o 18.30, a wymioty pojawiły sie jakoś o po 23. Czy w związku z tym powinnam używać jakiegoś innego zabezpieczenia antykoncepcyjnego?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw. Tabletka wchłania się do 4h.