Stosowanie antykoncepcji hormonalnej a wymioty w pierwszym tygodniu

Witam. Otóż od 2 miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne. Jednak pod koniec pierwszego tygodnia wymiotowałam (jakoś 3-4 h po zażyciu tabletki), niestety następnego dnia współżyłam. Po jakimś czasie później zdałam sobie sprawę że tabletka mogła się nie wchłonąć, więc wzięłam następną ( ponad 12 h) a później o normalnej godzinie zażyłam kolejną. Co mam zrobić jak brakuje mi tabletki w opakowaniu? Wziąć z następnego opakowania czy nie? Oraz czy jest ryzyko ciąży?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
proszę dokładnie zapoznać się z ulotką, ponieważ możliwość ew. zamiany tabletek zależy od rodzaju przyjmowanego preparatu. Jeżeli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, to proszę skontaktować się z ginekologiem.
Większość producentów traktuje wymioty >2 h od przyjęcia tabletki za niewpływające na przyjęcie antykoncepcji, stąd można założyć, że działanie antykoncepyjne zostało utrzymane.