Stosowanie antykoncepcji hormonalnej a lęk przed ciążą

Witam, mam bardzo ważne pytanie. Otóż moja dziewczyna od kilku miesięcy stosuje antykoncepcje hormonalną, a właściwie stosuje plastry. Około tydzień temu miał miejsce stosunek. Trwał on może z 15 sekund, ponieważ oboje baliśmy się tego nowego doświadczenia. Było to w dzień owulacji (którą tak naprawdę plastry powinny wstrzymywać). Moje pytanie jest takie, czy może być w ciąży? Rozumiem, że w ejakulacie znajdują się plemniki, ale nie ma chyba wielkich szans na plemniki "rambo"...

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Paniw, żadna metoda antykoncepcji nie jest 100% skuteczna. Jednakże zgodnie z zaleceniami terapia powinna zapobiec owulacji. Prosze dla pewności wykonać test ciążowy 2 tyg od stosunku. Pozdrawiam