Stosowanie środków moczopędnych podczas odchudzania

witam mam 27lat i chce schudnąć moja waga to 98.7kg i mam pytanie czy moge brać tabletki moczo pędne słyszalam że pomagają schudną czy moge je stosować poniewarz jestem niskociśnieniowcem

Witam,

niestety tabletki moczopędne nie są rozwiązaniem przy redukcji masy ciała. Leki te powodują utratę wody z organizmu, która po zaprzestaniu ich przyjmowania, zostaje natychmiast uzupełniona. Jeżeli chce Pani zredukować masę ciała, należy przede wszystkim postawić na racjonalną i dobrze zbilansowaną dietę oraz aktywność fizyczną.

Serdecznie pozdrawiam,
mgr Alicja Golonka
www.dietetyk-proporcja.pl