Stosunek po zażyciu ostatniej tabletki antykoncepcyjnej

Zamierzam zrobić przerwę od brania tabletek antykoncepcyjnych.Ostatnią wzięłam o 20.00 w sobotę , sześć godzin później miałam niezabezpieczony stosunek. Po siedmiodniowej przerwie będę się zabezpieczać prezerwatywą.Czy mam się czego obawiać?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Przez najbliższe 7 dni powinna Pani być jeszcze zabezpieczona przez tabletki. Następnie ich działanie będzie wygasać wówczas proszę używać już innych zabezpieczeń. Ryzyko ciąży jest niskie.
Pozdrawiam