Stosunek przerywany 7. dnia cyklu a wykonanie testu ciążowego po 10. dniach od stosunku

Witam. Od dłuższego czasu stosuje tabletki antykoncepcyjne. 7 dnia cyklu współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia, był to stosunek przerwany jednak mimo tego boje się, że mogło dojść do zapłodnienia, ponieważ dzień przed zapomniałam wziąć tabletkę i przyjęłam ja po więcej niż 12 godzinach. cykl mam regularny 28-dniowy. minęło już 10 dni od stosunku, czy mogę już wykonać test ciazowy, czy musze czekać do terminu przewidywanej miesiączki? Chciałabym wiedzieć juz wcześniej.

Magdalena StusiĹska

Test jest wiarygodny dopiero w pierwszym dniu spodziewanej miesiączki.