Sucha skóra, słabe włosy i zmiana wagi jako objawy choroby tarczycy

a jest jakies inne sensowne wytlumaczenie wielu objawow tarczycy; suche łokcie stopy; bardzo slabe wlosy; ( od bardzo dawna te objawy) u mamy i babci niedoczynność tarczycy tak wiec dlatego podejrzewajac po objawach zrobilam badania krwi; dodatkowo w ostatnim czasie zmiana wagi ( i to nei zaniedbanie- zdrowe odzywianie sie; plus silownia i aktywny tryb zycia); ? Dziekuje pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy jak najbardziej mogą być wynikiem niedoczynności tarczycy. Tym bardziej, że w Pani rodzinie chorują inne kobiety. Niestety nie napisała Pani jak wyszły badania krwi, co uniemożliwia potwierdzenie diagnozy. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem POZ, który zinterpretuje TSH i oceni konieczność dalszej diagnostyki.